18/06/2026
Most egy évekkel ezelőtti történetet mesélek el.
Jó néhány éve voltam egy hagyatékon, ahol rengeteg mindent vettem, többek között ezt a Sitzendorf gyümölcs szedők figurát is. Már abban a pillanatban, mikor kivettem a vitrinből és csomagoltam be szállításra, azon kezdtem el reménykedni, hogy ezt majd személyes átvétellel a Nippfröccs Budában veszik meg valaki, mert ugye a sok ág, a létra, a kötény a gyümölcsök mind mind egy törési, lepattanási veszélyforrás.
Na vajon hova utazott a figura? Talán ennél messzebb már nem is mehetett volna, egészen pontosan Tajvanról vették meg és oda kellett postázni. A mai napig emlékszem, hogy hogy leizzadtam, mire a végére értem az akkurátus csomagolásnak.