16/06/2017
Osztottam, szoroztam és az jött ki, hogy Kína a vizsgált időszakban a teljes lakosságra számítva fejenként 5,15 kg elektronikai hulladékot termelt. Első ránézésre hihetetlennek tűnt. Aztán önvizsgálatot tartottam. Az említett időszakban 2 db telefont termeltem és 4-5 energiatakarékos izzót. Ez kb. 1 kg. Már majdnem büszke is lettem magamra, aztán eszembe ötlött, hogy volt ott még egy 35 kilós CRT monitor is :( Ez az időszak volt a CRT monitorok alkonya. Így már könnyedén összejöhet az 5,15 kg/fő.
http://index.hu/tudomany/2017/01/16/azsia_belefullad_az_elektronikai_hulladekba/
Ázsia belefullad az elektronikai hulladékba - Öt év alatt két piramisnyi szemetet halmoztak föl.