MusicExpress.sk

MusicExpress.sk 🎸Špecializovaný obchod plný výnimočných gitár, ktoré tak ľahko inde nenájdete 🎸

Veľmi zaujímavý Telecaster 🤩Dostal sa k nám na predajňu tento výnimočný telecaster.Už na pohľad vyzerá jedinečne. Predná...
20/12/2023

Veľmi zaujímavý Telecaster 🤩
Dostal sa k nám na predajňu tento výnimočný telecaster.
Už na pohľad vyzerá jedinečne. Predná doska zo žíhaného javoru s modrým nádychom... Dosť netypické pre telecaster.
No a zvuk tiež nie je úplne typický pre telecaster. Je to asi spôsobené tými snímačmi, ktoré sú špeciálne vinuté priamo výrobcom tohto nástroja.
No a mimochodom, nástroj bol celý postanevý na Slovensku. Síce pod značkou Halabica, ale vyrobil ho Bruno Urban z Bratislavy.
Ťažko opisovať ten zvuk slovami. Jedna z X zvukových možností sa dá vypočuť tu: https://www.facebook.com/reel/832802771952024 . Asi je vhodnejšia na bluesovú a jazzovú muziku ako na country, ale pre niekoho, kto hrá všetko "mäkké" a nechce nosiť dve gitary, toto by mohlo byť riešenie.
Odporúčam ju prísť skúsiť, ale samozrejme, dá sa kúpiť aj online s plnou zárukou: https://www.musicexpress.sk/halabica-telecaster-090519-b-stock/

S touto si to fakt užijete…Opäť tu máme niečo, čo nikde inde nenájdete.Priznávam, že keď som túto gitaru prvýkrát vybaľo...
11/12/2023

S touto si to fakt užijete…
Opäť tu máme niečo, čo nikde inde nenájdete.
Priznávam, že keď som túto gitaru prvýkrát vybaľoval, bol som skeptický. Na prvý pohľad je to štanradný dreadnough s výrezom.
Keď som ju však chytil do ruky, hneď som pochopil, že niečo je inak. Takýto krk som ešte v ruke nedržal. Krk má tvar tenkého C, ale s rozšíreným nultým pražcom (45mm). Veľmi zaujímavý je ten rozostup strún 11mm. Mne to umožnilo v pohode hrať veci, s ktorými som sa na iných gitarách potrápil.
Veľmi zaujímavá je aj elektronika. Je tam štandardné podkobylkové piezzo, ktoré viem dať iba hlasnejšie / tichšie. Ale keďže je to gitara určená pre fingerstyle, čo so sebou nesie aj perkusívnu hru na telo, zosnímaná je aj celá predná doska. Tento snímač ovládam druhým knobom. Tu treba pamätať, že tento druhý snímač má naozaj snímať údery na prednú dosku a nie samotné struny. Našťastie sa táto gitara dá zapojiť z dvoch výstupov, takže každý snímač vieme úplne oddelene efektovať, upravovať...
Táto gitara sa štandardne robí v prevedení Grand Audiorium, ale my tu máme toto unikátne Dreadnought prevedenie.
Dá sa kúpiť iba cez tento link: https://www.musicexpress.sk/ibanez-awfs300ce-ops/, prípadne sa dá vyskúšať u nás v Slimáku.
Tak kto bude prvý nadšený majiteľ? 🤩

Vypočuli sme vaše želanie 😉Pred pár týždňami sme Vám prezentovali ,,gitaru do každej ruky”. Bola to taká malá “Juniorka”...
06/12/2023

Vypočuli sme vaše želanie 😉
Pred pár týždňami sme Vám prezentovali ,,gitaru do každej ruky”. Bola to taká malá “Juniorka” od značky Ibanez.
Viacerí sa nás pýtali, či neexistuje aj v inej ako čiernej farbe. Teraz môžeme hrdo vyhlásiť do celého sveta, že existuje a volá sa Ibanez AE300ZRJR-NT. Je v naturálnej farbe a vo vysokom lesku.
Predná doska je z kanadského smreku Sitka a úplná špecialita je telo (luby a zadná doska) - je vyrobené z mexickej dreviny zvanej Ziricote. Je to tvrdé tmavé listnaté drevo z Mexika s krásnou drevokresbou. Táto kombinácia dáva tejto gitare nádherný prierazdný zvuk, obohatený peknými basmi.
Všetko ostatné je rovnaké a v tip-top stave 😉.
Nachádza sa u nás v Slimáku, tak si ju poďte vyskúšať. Alebo ju môžete rovno objednať na tomto linku: https://www.musicexpress.sk/ibanez-ae300zrjr-nt/. Ak Vám nebude sedieť, do konca roka nám ju môžete vrátiť 😉
-NT

Gitara do každej ruky! 🤩Chceli by sme vám predstaviť toto malé zviera s krkolomným označením AE300FBJR-BOP od značky Iba...
20/11/2023

Gitara do každej ruky! 🤩
Chceli by sme vám predstaviť toto malé zviera s krkolomným označením AE300FBJR-BOP od značky Ibanez. Patrí do kategórie AE, ktorá značí tvar Grand Auditorium.
To, čo je na nej výnimočné je jej veľkosť. Chalani od Ibanez jej hovoria Junior. Asi by mala byť určená pre mladšie ročníky, ale ja z nej ten pocit nemám. Podľa mňa je výborná pre každého, kto nechce mať veľkú gitaru. Lebo verte mi, táto gitara hrá ako veľká. Treba skúsiť. 😉
Tým, že je taká malá (menzúra 607mm) má samozrejme uzučký, teda veľmi pohodlný krk. Po technickej stránke je všetko v poriadku: nízky dohmat, presné mechaniky, žiadne drnčanie.
Samozrejme má aj elektroniku - jednoduchý podkobylkový piezo snímač, ktorý pracuje ako má (žiadna struna nie je zvukovo utopená) a má aj jednoduchý preamp s výborným zvukom, ktorý sa však dá iba zapnúť a vypnúť.
Bola vyrobená vo veľmi obmedzenom náklade. Na tomto mieste môžem prezradiť iba to, že ich bolo vyrobených menej ako 50 kusov a ďalšie už nebudú.
Takže kto bude na Slovensku jej hrdý majiteľ? Nech to bude ktokoľvek, určite bude veľmi spokojný. 😁

Túto legendu sa mi ani nechce predávať…Kúsok, ktorý je ozaj starý, ale v stave ako nový. Áno, sú na ňom 2 ťukance na lak...
13/11/2023

Túto legendu sa mi ani nechce predávať…
Kúsok, ktorý je ozaj starý, ale v stave ako nový. Áno, sú na ňom 2 ťukance na laku, ale čo sa týka zvuku a hrateľnosti komponentov, je ako nová. Všetko na nej je originál (okrem strún), len mechaniky majú takú príjemnú patinu.
Je to aktuálne jediný predajný kus tohto modelu na svete, ktorý je nepoškodený, nerepasovaný v pôvodnom a výbornom stave.
Bavíme sa o modele Ovation 1712 Custom Balladeer z roku 1987. Je to presne tá gitara (ale nie ten istý kus), na ktorej nahrával Al Di Meola legendárny štúdiový album Passion, Grace and Fire s Johnom McLaughlinom a Pacom De Luciom. Upozorňujem, že vtedy ju použil čisto akusticky cez mikrofón.
Za mňa je to ten akustický zvuk, po ktorom som slintal už od svojich 15tich rokov. Takmer by sa dalo povedať, že je to pre mňa dokonalý zvuk akustickej gitary - silné basy, výrazné stredy, brilantné výšky a stabilný tón. Samozrejme, na akustické hranie tá gitara potrebuje aspoň 12ky struny, ktoré sú tam teraz. Ale znesie aj 10ky bez prenastavenia krku. Ten krk je zlepený z dvoch kusov mahagonu a vôbec sa nehýbe!
Čo sa týka elektroniky, je tam starý typ preampu FET-3 bez ladičky. Je to zatiaľ ten najsladší zvuk piezo snímača, aký som zatiaľ zo svojej hry počul.
Asi by som tú gitaru zaradil medzi zberateľské kúsky, ale bola by obrovská škoda, keby na nej nebolo naplno hrané. Je to gitara na denno-denné cvičenie, gigy, veľké koncerty, no ja by som jej dal prednosť do štúdia.
⬇️⬇️⬇️
https://www.musicexpress.sk/ovation-1712-custom-balladeer/

Tento set je vyskladaný pre pesničkárov, ktorí majú radi bezproblémový zvuk, chcú mať všetko pokope a taktiež aj ľahko p...
19/10/2023

Tento set je vyskladaný pre pesničkárov, ktorí majú radi bezproblémový zvuk, chcú mať všetko pokope a taktiež aj ľahko prenosné.
Gitara Ovation Ultra 1516DTD je bez výrezu a preto má plný akustický zvuk. Cez elektriku znie, ako je u Ovation zvykom - bezkonkurenčne.
Ak ju pripojíte do malinkého kombíčka AER Compact 60, bude Vás počuť na celý dvor, reštauráciu alebo v akejkoľvek väčšej miestnosti, bez potreby nejakého náročného nazvučenia.
A odteraz môžete začať chodiť na vaše koncerty aj verejnou dopravou 😉
⬇️⬇️⬇️
https://www.musicexpress.sk/travel-set-by-musicexpress/

Konečne sa nám to podarilo!Vyskladali sme pre vás tento parádny set pre naozajstných fajnšmekrov 🤩. Vyladili sme tento r...
04/10/2023

Konečne sa nám to podarilo!
Vyskladali sme pre vás tento parádny set pre naozajstných fajnšmekrov 🤩. Vyladili sme tento ready-to-play set do posledných detailov, aby sme vám ušetrili váš čas a vy si rovno môžete užívať profesionálny výsledok bez skúšania a štelovania tých najlepších možností.

Po rôznych pokusoch cez rôzne kombá, sme vyhodnotili, že táto gitara najlepšie ukazuje všetky svoje kvality a možnosti cez Fishman LoudBox Artist. Ten je navyše aj ľahký a dobre prenosný 😁.

Výrobca Ibanez nahodil na túto gitaru struny D´Addario EXP 12-53 bronze, no aby ste mohli ľahko bandovať, rovno sme vám na ňu nahodili desiny (10-47) PhosforBronzy, ktoré na nej používa aj Steve Vai.

Týmto setom za zvýhodnenú cenu, môže mať naozaj každý preste ten zvuk, aký počuť na nahrávkach Steva Vaia. Či už na koncerte, v skúšobi alebo doma.
👇👇👇

https://www.musicexpress.sk/steve-vai-acoustic-set-by-musicexpress/

Ďalšia bomba v našom shope! 💣😁Chceli by sme Vám predstaviť ďalšiu akustickú celomasívnu gitaru zo série Platinum od znač...
13/09/2023

Ďalšia bomba v našom shope! 💣😁
Chceli by sme Vám predstaviť ďalšiu akustickú celomasívnu gitaru zo série Platinum od značky Ibanez s vypapanou elektronikou.
Tentokrát to je ale celomahagonový dreadnought.
Pri týchto giatarách je naozaj zbytočné sa baviť o jej hrateľnosti alebo konštrukčných problémoch s ladením a tak... Tieto veci sú dokonale zvládnuté, krk bude sediať naozaj do každej ruky.
Telo je teda väčšie, takže akustický zvuk je mňam-mňam. Kolegynka by povedala, že by bolo zbytočné na nej hrať cez elektroniku. 🙂
Pre mňa je ale dôležité, že ja nemám rád celomahagonové gitary. No toto je africký mahagón a teda neznie tak tvrdo. Ale tú konkrétnosť a projekciu si zachoval. Ak by som sa niekedy musel rozhodnúť, že si mám zadovážiť celomohagonku, tak s takýmto vyhotovením by som nemal problém a určite by som takúto gitaru používal veľa a často. Hlavne v štúdiu.
Ale poďme k elektronike. Táto gitara nemá piezo!
Má elektromagnet a mikrofón, ktorý je pod kobylkou. A samozrejme 2 výstupy (o nich nižšie)
Prvým poťákom sa ovláda hlasitosť magnetického snímača. Ďalší poťák je equalizer k magnetu. Je na ňom aj stredová zarážka, ktorá znamená, že EQ je v neutrálnej polohe. Potočením doprava sa pridávajú výšky a uberajú basy, potočením doľava sa pridávajú basy a sťahujú výšky. Tretím poťákom sa ovláda mikrofón. Pozor, EQ na mikrofón nemá žiaden vplyv.
Dva výstupy: Pokiaľ je kábel strčený iba do hlavného výstupu, oba "snímače" sú zlúčené doňho. V momente keď zapojíte druhý kábel do druhého konektora, tak z hlavného ide iba magnet a zo sekundárneho ide iba mikrofón. Takže z tejto gitary vieto dostať plnohodnotný stereo zvuk. Na pódiu to musí znieť fantasticky!
Túto gitaru by som odporúčal hlavne pre tých, ktorí sa ocitávajú na pódiu sami. Teda virtuózi, folkáči, pesničkári, toto je s gitara presne pre Vás! 🙂
👇🎸 Ibanez AAD440CE-LGS 🎸👇
https://www.musicexpress.sk/ibanez-aad440ce-lgs/

Kto povedal, že magnetický snímač nemôže znieť akusticky? 🤔Tak toto je naozaj výnimočná gitara! 🤩Bavíme sa o celomasívne...
11/09/2023

Kto povedal, že magnetický snímač nemôže znieť akusticky? 🤔
Tak toto je naozaj výnimočná gitara! 🤩Bavíme sa o celomasívnej Ibanez AE410-LGS zo série Platinum. Prvý dojem je, že toto je naozaj krásny nástroj a naživo vyzerá ešte lepšie ako na fotkách. Je to Grand Auditorium a tak aj znie. No myslím, že keby som vedel hrať bluegrass, táto krásavica by sa presadila aj v ňom.
Tento kúsok fakt sedí v ruke. Krk nie je úplne najtenší (23mm), ale nie je to žiadna ,,bejsbolka”. Telo je menšie a užšie ako má dreadnought, takže sa na tom hrá výborne postojačky.
Pri tejto Platinum sérii vôbec netreba písať o tom, či gitara ladí a drží ladenie. To je úplná samozrejmosť. Dohmat je nastavený nízko a sú na nej 12ky struny, takže ak sa struny veľmi nebandujú (nevyťahujú), nedá sa tomu nastaveniu nič vytknúť. Takto je to veľmi pohodlné hranie s plným zvukom.
No výnimočnosť si všimnete po jej zapojení. Má jeden piezo snímač, jeden magnetický snímač a jeden mikrofón. Každý sa ovláda zvlášť potenciometrami na l**e. Ako si tak na tom hrám, asi by bolo najlepšie urobiť video/audio review, aby ste počuli, aké zvuky sa z toho dajú nakombinovať.
Treba ale povedať, že keď hrá iba magnetický snímač, vôbec to neznie ako elektrická gitara. Práve naopak. Ten magnet znie neuveriteľne akusticky.
Mikrofón je vo vnútri v gitare a berie viac nižšie ako vyššie frekvencie, teda presne naopak ako L.R.Baggs Anthem. Prezradím aj to, že aj rýchlejšie "nahúkava".
Piezo znie zase úplne zliato, teda presne naopak ako je to pri gitarách Ovation.
Tých zvukových možností má táto gitara naozaj veľa a v tomto momente ani neviem, ktorá sa mi najviac páči. Všetky sú očarujúce.

V každom prípade, pre mňa je to splnený dávny sen, keď som chcel mať na gitare všetky 3 druhy snímania.
Okrem toho, má táto gitara 2 výstupy. Ten prvý, ktorý je umiestnený na spoji lubov je štandardný a idú doňho všetky 3 signály.
Druhý výstup je o niečo nižšie a ide doňho iba piezo a mikrofón. Ten druhý sa používa v zásade na to, keď niekto popri hre na struny chce hrať aj na telo ako perkusiu. Stačí si navoliť pomer pieza a mikrofónu a "perkusiu" ovládate na zvlášť zosilňovači alebo šabli mixpultu. Toto je vychytávka jak sviňa!
Veľmi úprimne povedané, takúto gitaru by chcel mať vo svojom arzenály asi každý akustický gitarista, lebo to, čo neviete dostať z ostatných elektro-akustických gitár, z tejto to určite dostanete.
Táto gitara sa dodáva vo veľmi silnom ABSkovom kufri MR600AC, ktorý je možno trochu ťažký, ale zase, kto chce gitaru v kufri, ten asi nemá problém s hmotnosťou.

https://www.musicexpress.sk/ibanez-ae410-lgs/

Včera sme vám prezentovali dvojkrkú gitaru. Ale bacha, aby to nedopadlo takto... 😂
07/09/2023

Včera sme vám prezentovali dvojkrkú gitaru. Ale bacha, aby to nedopadlo takto... 😂

Crestwood - pozrime sa trochu do histórie.Toto je kúsok, ktorý je už skôr pre zberateľov, ktorí nechcú do niečoho takého...
06/09/2023

Crestwood - pozrime sa trochu do histórie.

Toto je kúsok, ktorý je už skôr pre zberateľov, ktorí nechcú do niečoho takéhoto vrážať ťažké tisíce. Tentokrát ale moja recenzia nebude zrovna pozitívna. Gitara sa k nám dostala od prvého majiteľa, ktorý síce na ňu prakticky nehral, ale trčala mu doma 10 rokov v kufri. Sú na nej dokonca ešte ochranné fólie.
Ale je to kópia kópie. Originál je Gibson EDS-1275 a hral na nej napr. Jimmy Page jeden z najväčších hitov od Zeppelinov - Stairway To Heaven. Kópia Gibsona bol Epiphone G-1275. Tieto dve sa líšili tým, že Epiphone mal na spodnej (6 strunke) obyčajné "open" humbuckre a na 12ke mal kópie Custombucker Alnico III humbuckre, ktoré sú zakryté. Originál Gibson má na oboch originály Alnico IIIky.
No a táto kópia Epiphonu má na oboch obyčajné, nejaké čínske open humbuckre. Ale treba povedať, že znejú prekvapivo celkom dobre. 🙂
Ďalšou odlišnosťou je, že táto Crestwooda má prepínač snímačov pre každú gitaru zvlášť, čo by sa mohlo zdať super, ale mne ten switch pod 12strunkou fakt zavadzia. Gibson aj Epiphone mal len jeden prepínač snímačov, ktorý platil pre obe gitary a na kraji mal prepínač gitár. Takže originál boli len 2 switche, tu sú 3.
Čo je super je, že oba krky sú rozmerovo rovnaké. Nultý pražec na oboch je 43mm a hrúbka krkov je 24mm. Toto mne naopak veľmi vyhovuje.
Ešte niečo o značke Crestwood:
Crestwood bola vysoká modelová rada Epiphonu v 70tych rokoch, teda ešte pred tým, ako ich odkúpil Gibson. Boli to gitary, ktoré trochu pripomínali Československé Jolany.
Preto si myslím, že tento Crestwood s Epiphonom veľa spoločné nemá. V každom prípade, táto gitara hrá a nachádza sa len u nás na predajni v Slimáku a už je v tip-top stave za 450 €. Kufor, ktorý sa dosť ťažko zháňa je v cene. Verím, že si nájde svojho majiteľa, ktorý s ňou bude veľmi spokojný a ktorý jej dá správne zabrať. Pretože éra doubleneckov sa vracia! 😉

Address

Hálkova 1
Bratislava
83103

Opening Hours

Monday 10:30 - 18:00
Tuesday 10:30 - 18:00
Wednesday 10:30 - 18:00
Thursday 10:30 - 18:00
Friday 10:30 - 17:00

Telephone

+421914345577

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when MusicExpress.sk posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share